حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

۱۰ ترفند جالب توییتر

ترفند توییتر

۱۰ ترفند توییتر که احتمالا نمیدانید

 

۱۰ ترفند جالب توییتر

با وجود ۳۱۳ میلیون کاربر فعال در ماه ، توییتر یک شبکه اجتماعی عظیم بحساب می آید که امکانات بالقوه ای برای ارتباط معنا دار میان کاربران خود را فراهم کرده است.اما با بیش از ۵۰۰ میلیون توییت (نوشته) ارسال شده در روز ، باقی ماندن در صدر موضوعات مرتبط و دیده شدن توییت تان قطعا می تواند امری سخت باشد و زمان فعالیت تان در توییتر را بسیار بالاتر ببرد.
در این مطلب قصد داریم تا ۱۰  ترفند توییتر را که قطعا به کارتان خواهد آمد ، معرفی کنیم .

 

۱ از طریق دسکتاپ تان ایموجی اضافه کنید

زمانی که با ۲۸۰ کاراکتر کار می کنید ، استفاده از ایموجی ها در دستگاه های موبایل آسان است ، اما استفاده از آن ها روی دسکتاپ میتواند دشوار باشد . خوشبختانه اگر از مک استفاده می کنید ، میانبری برای صفحه کلید وجود دارد که ایموجی ها را نیز نشان می دهد .چگونه این کار را انجام دهید:

ترفند توییتر

مکان نما خود را در هر کجای متن تان که می خواهید قرار دهید . کلید های کنترل ، دستور و کلید فاصله را از کیبورد تان فشار دهید .


۲ با استفاده از یک اسکرین شات از متن تان قانون محدودیت ۲۸۰ کاراکتری را زیر پا بگذارید.

گاهی اوقات تعداد کاراکتر متنی که قصد پست کردن آن را دارید بالای ۲۸۰ کاراکتر است .خوشبختانه با کمک اپلیکیشن های نوشتاری گوشی های موبایل و یا هر برنامه ی دیگری در رایانه تان که برای نوشتن باشد ، می توانید متنی با تعداد کاراکتر بالا بنویسید و سپس عکسی از آن متن را در توییتر منتشر کنید .
این روش راهی نیست که بخواهید بیش از حد از آن استفاده کنید ، اما در مواردی که حتما باید متن تان را پست کنید ، کارآمد است .چگونه این کار را انجام دهید:

اپلیکیشن ویرایش متن یا کلمه مورد علاقه تان را باز کنید .
متن تان را بنویسید و از آن اسکرین شات بگیرید .
یک توییت جدید بسازید و روی دکمه با شکل دوربین بزنید . حال اسکرین شات تان را به عنوان یک عکس به توییت تان اضافه کنید ، سپس اندکی توضیح در رابطه با عکس تان بنویسید .


۳ برای جذب فالوور از Twitter Analytics استفاده کنید.

نیمه عمر یک توییت فقط ۲۴ دقیقه است و ۷۵ درصد از مشارکت بالقوه خود را در کمتر از ۳ ساعت به دست می آورد واین به این معناست که باید در زمان مناسب توییت بگذارید تا به بیشترین میزان اشتراک گذاری توییت تان و فالوور های بالقوه تان برسید .
به طور کلی تحقیقات نشان داده است که بهترین زمان توییت کردن ۱۲:۰۰ و ۵:۰۰ و۶:۰۰ بعد از ظهر است .
در زمان های ذکر شده با تلاش های استراتژیک خود شروع کرده و سپس از داده های به دست آمده از Twitter Analytics ( تحلیل گر توییتر تان ) استفاده کرده تا بر اساس بازخوردی که از آن می گیرید زمان مناسب را پیدا کنید .چگونه این کار را انجام دهید:

در ابتدا لازم است تا با برنامه Hootsuite آشنا شوید . در واقع این برنامه مانند کنترل پنلی است که میتواند نقش واسطه ای برای مدیریت تعدادی از شبکه های اجتماعی تان ( مثل فیسبوک ، توییتر و… ) را به طور همزمان انجام دهد .
وارد این برنامه شوید و در کادر نوشتن پیام روی آیکن تقویم کلیک کنید . تاریخ و زمان را برای انتشار پیام تان انتخاب کنید .

 

اختیاری :

اگر تمایل دارید هنگام ارسال پست تان یک ایمیل دریافت کنید ، تیک مربوط به باکس مربعی کوچک را بزنید .

 

از بین لیست مربوط به پروفایل های مختلف واقع در قسمت چپ کادر نوشتن ، پروفایل مربوط به توییتر تان را انتخاب کرده و روی گزینه Schedule (برنامه ریزی) کلیک کنید .


۴ قرار دادن  توییت تان  در هر وبسایت یا وبلاگی

شما می توانید توییت خود و یا  توییت هر شخص دیگری را به صورت  آنلاین و  با استفاده از کد مخصوص توییتر به اشتراک بگذارید .چگونه این کار را انجام دهید:

 

توییتی که در نظر دارید آن را به اشتراک گذارید را پیدا کنید . بر روی آیکن (…)  که در کنار دکمه قلب قرار دارد کلیک کنید . گزینه  Embed Tweet (نشاندن توییت) را انتخاب کنید . کد را کپی کرده و آن را در هر سند HTML ای که خواستید جایگذاری (Paste) کنید .
در وبلاگ های  وردپرس ، کد را در بخش ” Text View ” قرار دهید تا آن را در یک پست قرار دهید .

نکته :

همچنین می توانید  با استفاده از تایم لاین توییتر یا همان embedded timeline ، توییت های متعددی را از یک یا چند حساب جاسازی کنید .


۵ با کمک لیست ها بخش خبررسانی توییترتان را دسته بندی کنید

اگر بیش از چند صد نفر را در توییترتان دنبال می کنید ، تقریبا این که حواس تان به تمام چیزهایی که می خواهید باشد ، غیر ممکن است . پس پیشنهاد می شود این ترفند توییتر را انجام دهید . وارد بخش لیست های  توییتر که به شما اجازه می دهد گروه های سفارشی از اینفلونسرها ، مشتری ها ، الگوها و یا  چشم اندازها برای خود بسازید شوید . با این روش می توانید به طور موثر با گروه هایی که از نظرتان مهم بوده اند ، در تعامل باشید و حواستان به آنها باشد .چگونه این کار را انجام دهید:

 

بر روی آیکون پروفایل تان کلیک کنید تا یک منوی کشویی برایتان باز شود . بر روی Lists (لیست ها) کلیک کنید .
بر روی Create new list (ایجاد لیست جدید) کلیک کنید . یک نام و یک توضیح کوتاه برای لیست خود انتخاب کنید . سپس اگر می خواهید که لیست تان خصوصی بماند  عبارت only accessible to you (فقط در دسترس شما) را انتخاب کنید . و اگر هم میخواهید که لیست تان عمومی باشد عبارت anyone can subscribe to the list (اشتراک گذاشتن با سایرین) را انتخاب کنید . سپس گزینه Save List (ذخیره لیست) را انتخاب نمایید .
برای دیدن توییت های موجود  در لیست های توییترتان ، به صفحه پروفایل خود بروید ، روی برگه  Lists (لیست ها) کلیک کنید و سپس بر روی نام لیست مورد نظرتان کلیک کنید .چگونه این کار را در Hootsuit انجام دهید:

 

در داشبورد  برنامه Hootsuite ، بر روی  عبارت  Add Stream (طبقه بندی) کلیک کنید .
توییتر را از لیست شبکه های اجتماعی آورده شده در سمت چپ انتخاب کنید . بر روی برگه Lists (لیست ها) کلیک کنید . پروفایل توییتر مورد نظرتان را انتخاب کنید . تیک دایره Create a new list (ایجاد لیست جدید) را بزنید . برای لیست تان اسم انتخاب کنید و اگر دوست داشتید برای آن توضیحی بنویسید .
انتخاب کنید که دوست دارید لیست تان خصوصی و یا عمومی باشد . سپس برای ایجاد لیست تان روی دکمه Add Stream (افزودن لیست) کلیک کنید .


۶ بدون فالو کردن حواستان به رقبایتان باشد.

مسلما شما هم می خواهید که حواستان به رقبایتان باشد ، اما دوست ندارید که آن ها را فالو کنید و نمی خواهید که متوجه این شوند که توجه شما را به خود جلب کرده اند .
وارد لیست های خصوصیتان شوید :  این کار  یک راه مخفیانه برای ساخت یک بخش خبررسانی از آن ها و بدون فالو کردنشان است !چگونه این کار را انجام دهید:

 

دستورالعمل های مرحله به مرحله در تیتر بالا را دنبال کنید . هنگام انتخاب قابلیت رویت لیست تان ، گزینه Private (خصوصی) را انتخاب کنید .


۷ کشف کنید که در لیست چه کسانی هستید.

آگاهی از لیست هایی  که در آن ها  هستید ، به شما کمک می کند تا دریابید که افراد شما را  چگونه می بینند و همچنین  در پیدا کردن مخاطبین بالقوه جدیدی که هنوز شما را فالو نکرده اند ،  کمک می کند .چگونه این کار را انجام دهید:

 

توجه داشته باشید که  فقط از طریق  iOS و  واسطه های وب می توانید متوجه این که در لیست چه کسانی هستید شوید و در دستگاه های اندرویدی روشی برای این کار وجود ندارد .
از صفحه پروفایل خود به برگه Lists (لیست ها) رفته ، بر روی عبارت Member of (عضو؟) کلیلک کنید .


۸ سهیم شدن در سایر لیست های عمومی افراد دیگر.

زمانی که به دنبال افرادی برای فالو کردن می گردید ، و یا به دنبال افرادی هستید که آن ها  را در لیست هوش رقابتی قرار دهید ، ممکن است تا به دنبال اشخاصی باشید که  با ایجاد لیستی از حساب های مربوطه ، برخی از کارهایی که شما در نظر دارید را از قبل انجام داده اند .
اگر به نظرتان لیستی ارزشمند دیده شد ، می توانید به سادگی و بدون احتیاج به کپی کردن آن لیست ، از آن بهره ببرید .چگونه این کار را انجام دهید:

 

به صفحه پروفایل یک اینفلونسر  که در حوزه فعالیت مورد نظرتان فعال است بروید .
بر روی Lists (لیست ها) کلیک کنید . بر روی اسم لیستی که می خواهید کلیک کنید . سپس بر روی گزینه Subscribe (اشتراک) کلیک کنید .


۹ به دنبال لیست ها بگردید.

اگر بخواهید که عمیق تر به دنبال لیست ها بگردید چه؟ مثلا  لیست هایی که فراتر از دسترس اینفلونسرهایی که از آن ها آگاهی دارید هستند .
در حقیقت در خود توییتر هیچ راهی برای جست و جو کردن لیست وجود ندارد ، اما دقیقا در همین جاست که Google  به کارتان می آید . می توانید اپراتورهای مخصوص به پیدا کردن لیست در توییتر را در آن جست و جو نمایید .چگونه این کار را انجام دهید:

ترفند توییتر

از وبسایت گوگل استفاده کنید و قبل از عبارتی که می خواهید آن را جست و جو کنید ، عبارت site:twitter.com inurl:lists را بنویسید .


۱۰ به تصاویری که توییت می کنید استیکر اضافه کنید.

درست مانند برنامه Snapchat ، توییتر نیز این قابلیت را در اختیارتان قرار میدهد تا به عکس هایی که پست می کنید استیکر اضافه کنید و اندکی به عکس تان هویت دهید .چگونه این کار را انجام دهید:

 

نکته :

فقط توسط اپلیکیشن های iOS  و اندروید می توانید استیکر اضافه کنید و در نسخه وب روشی برای این کار وجود ندارد .

زمانی که توییت تان را می نویسید بر روی دکمه دوربین بزنید . عکسی را برای Attach (ضمیمه) شدن انتخاب کنید . بر روی آیکون استیکر (یک صورتک خندان) بزنید .
بر روی استیکری که می خواهید بزنید ، سپس آن را نگه داشته و آن را به سمت راست عکس تان بکشید ، می توانید آن را بسط دهید و یا با استفاده از علامت ریز کنار استیکر سایز و زاویه آن را تنظیم کنید . | ترفند اینترنتی

تیم زومکت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X