حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

کپشن نویس حرفه ای شوید

آموزش کپشن نویسی

 

 

هنگامی که شما قصد انتشار یک پست در اینستاگرام خود را دارید به دنبال تعامل بیشتر از سوی دنبال کننده های خود هستید. این تعمل به عوامل گوناگونی بستگی دارد که یکی از این عوامل کپشن ( توضیحات پست ) شما است. زمانی که شما عکس یا ویدیو ای را آماده ی انتشار می کنید لازم است توضیحاتی را در قسمت Caption بنویسید؛ در واقع این بخش حیاتی ترین بخش یک پست در اینستاگرام است که قوی بودن آن باعث جذابیت هر چه بیشتر مطلب شما خواهد شد. 

کپشن نویس حرفه ای شوید ( چند ترفند کاربردی برای نوشتن کپشن در اینستاگرام )

 

کپشن

 

در این مقاله قصد داریم چند مرحله ای که رعایت آن ها در هنگام کپشن نویسی باعث تعاملی بودن و گیرا بودن پست شما می شود را بیان کنیم. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید.

 

 

گام اول:

سعی کنید که  از ایده های نو و خوب استفاده کنید و این ایده ها را برای استفاده در پست های بعدی یادداشت کنید.

گام دوم:

اصل مطلب خود را در ابتدای کپشن بنویسید. معمولا قسمتی از کپشن ها در اینستاگرام در قسمت ادامه مطلب یا “more” قرار می گیرد. بنابراین کلمات کلیدی توضیح خود را در قسمت اول توضیحات قرار دهید تا دیده شود. همپنین توجه کنید که منظور ما کوتاه نوشتن نیست بلکه نوشتن اصل و کلمات کلیدی مطلب در ابتدای کپشن است.

گام سوم:

در خواست از مخاطبان برای انجام یک اقدام مفید  برای بهتر شدن مطالب؛ برای مثال از دنبال کننده ها درخواست کنید تا پیشنهادات خود را در کامنت قرار دهند و … . در کپشن نویسی استفاده از فعل های امری (CTA) در تعاملی شدن مطلب بسیار تاثیر دارد. مثال های دیگری در این باره درخواست تگ کردن افراد یا در خواست شرکت در مسابقه و … است.

گام چهارم:

از ایموجی ها استفاده کنید این کار باعث حیات نوشته شما می شود چرا که علاوه بر شخصیت دادن به نوشته احساسات خود را به خواننده بهتر منتقل خواهید کرد. می توانید از اموجی ها در ابتدای توضیحات برای جلب توجه بیشتر استفاده کنید.

گام پنجم:

از سلیقه کابرهای خود استفاده موثر بکنید. پس از مدتی که چندین پست منتشر کردید سلیقه کاربران خود را شناسایی کنید و در جهت سلیقه مورد پسند آن ها کپشن نویسی کنید.

 ترفند اینستاگرام

امیرحسین حدادی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X