حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

ترفند کاهش حجم فایل های بزرگ

کاهش حجم فایل با winrar

WinRar از معروف‌ترین نرم‌افزارهایی است که در زمینه فشرده‌سازی فایل‌ها مورد استفاده قرار گرفته و همچنین، این توانایی را دارد تا یکسری قابلیت‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار دهد.

تقسیم فایل‌های بزرگ با WinRar

اما برای آن‌که بتوانید از این ابزار برای شکستن فایل‌های حجیم خود استفاده کنید، ابتدا باید روی پوشه یا فایل مورد نظر رفته، روی آن کلیک راست کرده و گزینه Add to archive را انتخاب کنید. در این حالت پنجره‌ای مانند تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

 

کم کردن حجم فایل

در پایین این پنجره گزینه‌ای به نام Split to volumes,size قرار دارد. مقدار وارد شده حجم دلخواه در این بخش مشخص می‌کند که هر فایل باید چه اندازه‌ای داشته باشد. عدد وارد شده در این بخش می‌تواند بر مبنای یکی از واحدهای بایت B کیلوبایت KB مگابایت MB یا گیگابایت GB تعیین شود. همچنین فیلد باز شده قرار در این بخش به شما این ‌توانایی را می‌دهد تا از مقادیر پیش فرض استفاده کنید. به‌طور مثال فرض کنید فایلی در اختیار داریم که حجم آن ۷۴۰ مگابایت است و در نظر داریم آن‌‌را به فایل‌هایی با اندازه ۱۰۰ مگابایت تقسیم کنیم. برای این منظور مقدار ۱۰۰ را در کادر متنی وارد کرده، واحد را بر مبنای مگابایت تنظیم کرده و کلید ok را فشار می‌دهیم. فایل‌های خروجی به نام‌های Part1,part2 و… با همان اندازه‌ایی که آن‌ها را مشخص کرده‌اید ساخته خواهند شد.

در مقصد برای یکپارچه کردن فایل‌ها و بازگرداندن آن‌ها به حالت عادی روی یکی از فایل‌ها کلیک راست کرده و گزینهHere Extract را انتخاب کنید. به کمک این ترفند کامپیوتری برنامه به‌طور خودکار فایل‌ها را خوانده، آن‌ها را به هم متصل کرده و به شما تحویل می‌دهد.

تیم زومکت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X