حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

پارتیشن بندی هارد رایانه

پارتیشن بندی

پارتیشن بندی هارد رایانه در هنگام نصب ویندوز

پراتیشن بندی هارد چیست؟ اگر شما هم اقدام به نصب ویندوز بر روی رایانه خود کرده باشید حتما مرحله‌ی پارتیشن بندی هارد را دیده‌اید.

 

ترفند کامپیوتری

 

هنگامی که برای اولین بار اقدام به نصب ویندوز بر روی رایانه خود می‌کیند و یا اگر در هنگام نصب ویندوزی جدید قصد دارید تمام پارتیشن‌ها را حذف کرده و از نو آن ها را ایجاد کنید باید در مرحله ای از نصب ویندوز اقدام به پارتیشن بندی هارد خود بکنید. ما در این مقاله کوتاه قصد داریم پارتیشن بندی را برای شما دوستان آموزش دهیم اما قبل از آن دربارهی مفهوم پارتیشن بندی توضیحی کوتاه خواهیم داد.

پارتیشن بندی چیست؟

رایانه شما و هر رایانه‌ای یک فضای داخلی به نام هارد دارد که در این فضا فایل ‌های شما از جمله ویدیو، تصویر، بازی، فایل‌های اجرایی قرار می‌گیرند همچنین شما ویندوز خود را بر ر وی این فضا نصب می‌کنید. به تقسیم کردن و بخش بندی کردن هارد رایانه پارتیشن بندی می‌گویند.

در ویندوز بر اساس سیایست‌هایی که مایکروسافت برای سیستم عامل خود تعیین کرده است، شما خودتان می‌توانید هارد را پارتیشن بندی کنید؛ اما برای این کار مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

مراحل پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز

پس از اینکه مراحل اولیه نصب ویندوز را طی کردید و به تنظیمات پارتیشن بندی رسیدید اقدامات زیر را انجام دهید:

 

۱. اگر هاردتان از قبل پارتیشن‌بندی شده بود و قصد داشتید که تمام داده‌های شما از جمله ویندوزتان قدیمی‌تان حذف شود روی هر درایو کلیک کنید و با زدن گزینه Delete آن‌ها را حذف کنید.

 

پارتیشن بندی

 

۲. پس از حذف دایو‌ها برای ایجاد درایو جدید روی گزینه New کلیک کنید. (چنانچه برای اولین بار در حال نصب ویندوز هستید از این مرحله آغاز کنید)

 

پارتیشن بندی

 

۳. با زدن گزینه New گزینه‌ی Size برای شما نمایان خواهد شد که در کار روبروی آن باید میزان حافظه‌ای که می خواهید به این درایو اختصاص بدهید را مشخص کنید و سپس روی گزینه Apply کلیک کنید؛ توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید فقط یک درایو داشته باشید این عدد که برابر با میزان کل حافظه است را تغییر ندهید اما اگر می‌خواهید چندین درایو داشته باشید عمل بالا را تکرار کنید.

 

پارتیشن بندی هارد

 

۴. پس از پارتیشن‌بندی درایوی را که می‌خواهید ویندوز بر روی آن نصب شود را انتخاب کنید و روی گزینه Next کلیک کنید.( نوع هر درایو را می‌توانید در ستون Type مشاهده کنید؛ درایوی که ویندوز روی آن نصب می‌شود System است)

 

پارتیشن بندی هارد

امیرحسین حدادی

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/zoomketc/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/includes/mweb_core/mweb_query.php on line 132
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X