حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

بازار ویران گوشی همراه

بازار موبایل

ورود ممنوع گوشی به بازار و تداوم گرانی قیمت ها

 

ممانعت از ورود گوشی به بازار و افزایش گرانی قیمت ها

 

طبق گزارشات موجود در سایت های خبری، در بازار موبایل روند افزایش قیمت را شاهد هستیم. شرایط به گونه ای میباشد که بازار خالی از کالا شده و خرید و فروش آنچنانی انجام نمیشود. | اخبار تکنولوژی

 

بازار موبایل

 

اگرچه لیست دریافت کنندگان ارز دولتی منتشر شد، اما باز هم شاهد فروش گوشی های موبایل با ارز ۸و۹ هزارتومانی هستیم.همین تفاوت قیمت باعث شده تا خریدی در بازار صورت نگیرد و از جهتی دیگر ورود کالا به کشور نیز کاهش شدیدی پیدا کرده است. در میان این هرج و مرج بازار فروش گوشی همراه هستند افرادی که کالا را با همان ارز ۴۲۰۰ به فروش میرسانند اما این مقدار نیز با محدودیت مواجه است و تاثیر بسزایی در این بازار ندارد و مشخص نیست که چه زمانی قرار است این کالاها به بازار تزریق شوند. این روزها اگر سری به قیمت گوشی های همراه بزنید با قیمت هایی مواجه میشوید که قطعا متعجبتان خواهد کرد! هرچند به گفته مدیران ارشد بازار اقتصاد این وضعیت یک حباب میباشد اما همچنان بعد از گذشت تقریبا ۱ ماه منتظر ترکیدن این حباب هستیم!

 

 

بازار موبایل

 

مسیر دشوار کاهش قیمت

 

 

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گوشی های توقیف شده قرار بوده است برای بازگشت آرامش به بازار تزریق شوند که تا این لحظه  اقدامی در این بابت صورت نگرفته است. همچنین شرکت های وارد کننده نیز بیان کرده اند که فروش گوشی های همراه باید به شکل آنلاین و خرید اینترنتی انجام شود، این مورد هم مارا به یاد فروش خودرو در سایت می اندازد که خریداران را با از دسترس خارج شدن سایت روبرو کرده است.

اما هرچه که هست غیر واقعی بودن این بازار را نشان میدهد و اینکه مسئولین باید با روشی صحیح و با استفاده از ارز دولتی بازار را در دست بگیرند و این هرج ومرج را پایان دهند.چیزی که احتمالا در اینده ای نزدیک مشاهده خواهیم کرد تثبیت قیمت ها در چند هفته ی ابتدایی خواهد بود.

تیم زومکت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X