حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

معرفی یکی از کاربردی ترین نرم افزار های مهندسی SolidWorks

سالیدورکس

سالیدورکس یک نرم افزار طراحی صنعتی است که توسط شرکت فرانسوی Dassault Systemes ساخته شده و مورد استفاده ۱۳۰۰۰۰ مهندس در جهان هست …

معرفی یکی از کاربردی ترین نرم افزار های مهندسی SolidWorks

سالیدورکس یک نرم افزار طراحی صنعتی است که توسط شرکت فرانسوی Dassault Systemes ساخته شده و مورد استفاده ۱۳۰۰۰۰ مهندس در جهان هست این نرم افزار دارای سه محیط part و assembly و drawing است محیط اول از آن برای رسم قطعات استفاده میشود و از محیط دوم برای روی هم سوار کردن قطعات استفاده میشود و محیط سوم نیز از رسم نقشه و چاپ استفاده میشود.

سالیدورکس

تاریخچه:

شرکت سالیدورکس توسط Jon Hirschtick یکی از فارغ التحصیلان موسسه تکنولوژی ماساچوست تاسیس گردید. اولین محصول خود را به نام solidworks 95 برای رقابت با نرم افزار های مکانیکال دسکتاپ Mechanical Desktop و اینونتور Autodesk Inventor وارد بازار کرد ویژگی مهم این محصول قیمت پایین این محصول در مقایسه با نرم افزار های دیگر بود در سال ۱۹۹۷ شرکت فرانسوی داسو سیستم Dassault Systèmes که دارای نرم افزار معروف و البته گران یعنی CATIA بود سهام شرکت SolidWorks را به مبلغ ۳۱ میلیون دلار امریکا خرید و با عرضه SolidWorks در کنار CATIA بالاترین سهام در میام شرکت های عرضه کنند طراحی سه بعدی را دارا شد.

ویژگی های SolidWorks:

از ویژگی های SolidWorks می توان به سرعت بالای آن نسبت به سایر نر افزار ها اشاره کرد و همچنین قیمت پایین تر آن نیز مورد توجه بسیاری از مهندسان در سراسر جهان قرار گرفته است. در SolidWorks امکان معادله نویسی بین پارامتر ها و اندازه های مختلف در مدل , امکان استفاده از جدول طراحی برای برقراری ارتباط بین اندازه ها و محیط در excel و محیط گویا و جذاب و دارای بسیاری از ویژگی ها و امکانات منحصر به فردی است.

تفاوت نرم افزار CATIA و SolidWorks:

نرم افزار های CATIA و SolidWorks هر دو محصول شرکت Dassault Systemes هستنداولین محصولDassault Systemes نرم افزار CATIA هست که به دلیل قابلیت های بسیاری که دارد یکی از  گران ترین نرم افزار های جهان شناخته می شود و بیشتر شرکت ها برای حفظ یکپارچگی خود از این نرم افزار استفاده میکنند شرکت دسو برای بدست اوردن بازار های کوچک در سال ۱۹۹۷ شرکت SolidWorks را خریداری کرد تا بتواند نرم افزاری با قابلیت بالا با قیمت پایین به فروش برساند.

نرم افزار SolidWorks بر خلاف نرم افزار CATIA یک نرم افزار جامع مهندسی نیست و پس از خرید آن باید قسمت های مختلف ان مثل مهندسی معکوس و ماشین کاری را به شکل جدا نصب کرد. در بین طراحان نرم افزار SolidWorks یک نرم افزار user friendly یا همان کاربر پسند شناخته شده. | اخبار تکنولوژی

تیم زومکت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X