حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

بهترین راه های خنک نگه داشتن لپ تاپ و کامپیوتر

خنک نگه داشتن لپ تاپ

سیستم خود را خنک نگه دارید!

چگونه از داغ کردن کامپیوتر خود جلوگیری کنیم؟

برای خنک نگه داشتن کامپیوتر خود میتوان نکات ساده ای را رعایت کرد،که ما در ادامه چند نکته کاربردی و اسان را ذکر میکنیم. | ترفند کامپیوتری

 

 

۵ راه کاربردی برای خنک نگه داشتن سیستم:

۱/ کامپیوتر خود را در مکانی که امکان گردش هوا وجود دارد قرار دهید. همچنین در نظر داشته باشید که قرار گرفتن لپ تاپ روی وسایلی که دریچه هوای ان را مسدود میکند، باعث داغ شدن cpu آن میشود.

۲/کیس و فیلتر هوای سیستم خود را به طور منظم تمیز کنید. زیرا گرد و خاک باعث ایزوله شدن قطعات الکترونیکی سیستم میشود. همچنین مانع جریان هوا میشود و هواگیری را بامشکل روبه رو میکند. تمیز کردن فیلتر و کیس باعث افزایش سرعت سیستم نیز میشوند.

 

خنک نگه داشتن سیستم

۳/ هنگام کار با کامپیوتر کیس را بسته نگه دارید. زیرا این باور غلط وجود دارد که باز بودن کیس باعث گردش هوای کیس شده و سیستم را خنک نگه میدارد. اما به این نکته هم باید توجه داشت که این کار باعث جمع شدن گرد و خاک روی فیلتر هوا و دیگر اجزاءکامپیوتر میشود. و در دراز مدت سرعت گردش سیستم پایین میاید و گرمای سیستم بالا میرود.

۴/ زمانی که با کامپیوتر کار نمیکنید ان را خاموش کنید. این کار هم در صرفه جویی از برق موثر است هم در خنک نگه داشتن سیستم.

۵/برای خنک نگه داشتن اجزایی از سیستم که در مسیر مستقیم جریان هوا نیستند باید خنک کننده ای مناسب تهیه کرد. این خنک کننده ها باعث افزایش سرعت سیستم هم میشوند. در این بین خنک کننده های ابی بهترین گزینه هستند.زیرا سیستم خنک کننده ای بسیار عالی دارد و هم صدایی کمتر از سایر خنک کننده ها دارد.

۶/ پاور های موثر در انرژی ، از هدر رفتن انرژی ای که تبدیل به گرمای غیر قابل مصرف میشود جلوگیری میکند. دسته ای از پاور ها که واقعا در انرژی موثر اند حتما باید دارای لیسانس ۸۰plus باشند.

تیم زومکت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X