حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

ترفند افزایش کارایی باتری لپتاپ

افزایش کارایی باتری لپتاپ

ترفند کامپیوتری

 

۱۰ نکته برای افزایش کارایی باتری لپتاپ

شما برای شما هم پیش اومده باشه که شما با لپتاپ خود جایی حضور داشته باشید که برق وجود نداشته باشه و شما مجبورید از باتری لپتاپ استفاده کنید.لپتاپ ها بر اساس نوع آنها حدودا دو ساعت تا دو ساعتو نیم با باتری برای شما کار میکنند.اما با نکات بسیار ساده که برای شما گذاشتیم میتونید کارایی باتری لپتاپ خودتون رو افزایش بدین. (ترفند کامپیوتری، باتری لپتاپ)

افزایش کارایی باتری لپتاپ

۱-سیستم خود را defrag کنید.

هر چه هارد دیسک سیستم شما سریع تر عمل کند فعالیت کمتری انجام میدهد. درنتیجه باتری لپتاپ شما انرژی بیشتری در خود ذخیره میکند. پس در انجام این کار کوتاهی نکنید.

۲-نور LCD را کاهش دهید.

راهی ساده برای این که باتری لپتاپ شما انرژی برق را بیشتر نگه دارد کم کردن نور صفحه آن است.آپشنی که در لپ تاپ ها وجود دارد این است که شما به راحتی در کنترل پنل میتوانید نور صفحه را تنظیم کنید.

۳-تمام برنامه هایی که به صورت پنهانی در پس زمینه ی شما در حال اجرا هستند را متوقف کنید.

بعضی از برنامه ها وجود دارند که به صورت پنهانی در پس زمینه ی شما در حال اجرا هستند. اگر در سیستم خود آنتی ویروسی دارید که پیوسته در حال اسکن کردن هارد دیسک شما هستند یا GOOGLE DESKTOP که همیشه در حال سرچ کردن کلمه هایی است که در فیلتر بالا نمایش داده شود. این گونه برنامه ها را کنار بگذارید.این برنامه ها باعث افزایش کارکرد CPU شما میشوند و قدرت باتری را کاهش میدهند.

۴-سخت افزار یا ابزار جانبی را جدا کنید.

ماوس های جانبی یا مموری های وصل به لپتاپ را جداکنید.چون اینگونه ابزار های جانبی نیز نیاز به تغذیه شدن از قدرت باتری شما دارند.

۵-حافظه رم بیشتری به لپتاپ خود اضافه کنید.

هر چه حافظه ی رم شما بیشتر باشد پروسه هایی که در حافظه ی مجازی سیستم شما بارگذاری میشوند کمتر خواهد بود.و این باعث نگهداری بیشتر انرژی در باتری میشود.

۶-هارد دیسک بر CD یا DVD درایو مقدم تر است.

هر چقدر که هارد دیسک از منبع انرژی شما استفاده کند به پای CD یا DVD درایو نمیرسد. حتی اگر CD بدونه استفاده در CD درایور شما باشد ممکن است از عمر باتری شما کم کند.

۷-پین های باتری خود را تمیز نگه دارید.

بهتر است گاهی اوقات پین های باتری لپتاپ خود را تمیز کنید.این کار باعث میشود جریان برق بین باتری و لپتاپ شما بهتر انتقال پیدا کند.

۸-از باتری خود مراقبت کنید.

اگر از سیستم خود زیاد استفاده نمیکنید یادتان باشد که حداقل دو سه هفته یک بار از لپتاپ خود استفاده کنید تا باتری خالی شود. در غیر این صورت باتری سریع از چیزی که فکرش را بکنید دچار اشکال میشود.از طرفی شارژ باتری های لیتیومی هرگز نباید کامل خالی شود و خالی شدن کامل باتری مخصوص سیستمهای قدیمی است.

۹-کارهای اضافی و همزمان را حذف کنید.

سعی کنید در لپتاپ خود اگر برنامه ای را لازم ندارید ببندید. این کار باعث افزایش سرعت سیستم و افزایش کارایی باتری میشود.

۱۰-شارژ و دی شارژ کردن باتری.

اکثر باتری لپتاپ های جدید لیتیومی هستند و نیازی به این کار ندارند.اما اگه از سیستم های قدیمی استفاده میکنید شارژ و دی شارژ کردن باتری هر پانزده روز توصیه میشود

تیم زومکت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X