حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال

تبدیل

تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال

ترفند کامپیوتری

در این مقاله قصد داریم با توجه به نیاز‌های شما دوستان روش تبدیل هارد اینترنال (داخلی) به اکسترنال (جدا پذیر) را آموزش دهیم.

 

یکی از اجزایی که این روزها قیمت زیادی پیدا کرده است هارد است؛ اگر شما هم فایل های زیادی بر روی سیستم خود داشته باشید و نیاز به یک هارد پیدا کنید ممکن است خرید هارد اکسترنال کمی مشکل باشد از طرفی بسیاری از افردا زمانی که اجزای رایانه خود را ارتقا می‌دهند تجهیزات قدیمی از جمله هارد را می‌فروشند. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا می‌توان ز هارد داخلی به عنوان یک هارد جدا پذیر استفاده کرد؟

جواب این سوال بلی است و ما قصد داریم بررسی کنیم که بهترین راه برای استفاده از هازد داخلی به عنوان هارد خارجی و قابل حمل چیست؟!

 

 

آموزش تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال:

 

 

برای این امر قبل از هرکاری لازم است یک قاب هارد اکسترنال از بازار تهییه کنید که قیمت زیادی ندارد و توجه داشته باشید که تا جای ممکن پورت USB این قاب از نسل ۳ باشد تا سرعت بیش‌تری در حین جابجایی اطلاعات داشته باشد.

 

تبدیل

 

  • توجه: قبل از این کار از طریق قاب خریداری شده از اطلاعت داخل هارد بک آپ بگیرید.

 

روش اول: استفاده از قاب‌ یا نگهدارنده هارد های خارجی

 

در این روش شما یک قاب هارد خارجی را خریداری می‌کنید؛ این قاب یا نگهدارنده  در نقش یک مبدل عمل می‌کند و از طریق اتصال USB هارد داخلی شما را به هارد خارجی تبدیل می‌کنند. لازم به ذکر است که در هنگام خرید باید به نوع قاب هارد توجه کنید زیرا برخی برای هارد‌عای SATA و برخی دیگر مخصوص هارد‌های IDE هستند.

 

روش دوم: استفاده از مبدل

 

در این روش شما از یک مبدل هارد داخلی به خارجی استفاده می‌کنید به این طریق که هارد اینترنال ۲.۵ یا ۳.۵ اینچی  را داخل این مبدل قرار می‌دهید و از طریق یک سیم USB آن را به رایانه خود متصل می‌کنید. این مبدل دارای سرعت بالایی در انتقال است اما یک نقطه ضعف بزرگ دارد و آن هم این است که فقط هارد‌هایی از نوع SATA را پشتیبانی می‌کند.

 

امیرحسین حدادی

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/zoomketc/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/includes/mweb_core/mweb_query.php on line 132
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X