حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

آموزش سئو | UX و UI در سئو

ui , ux

آموزش سئو جلسه هفتم

 

آموزش سئو | UX و UI در سئو

 

عبارت UX و UI را بیشتر در طراحی سایت و عنوان کاری بعضی افراد شنیده ایم. باید بدانید که این عنوان در سئو نیز دارای جایگاه میباشد. UI مخفف عبارت User Interface design میباشد و در اصل طرح نمایان شده در دید مخاطب میباشد که آن را به شکل کامل مشاهده میکند. UX نیز مخفف عبارت User Experience design میباشد و به تجربه ی کاربر از مشاهده و رویت سایت گفته میشود.

 

UI و UX

 

UI چه مفهومی دارد؟

 

برخلاف آن چیزی که برای UX خواهیم گفت، در UI بیشتر سعی بر این است که طراحان بر نحوه ارائه محصول تلاش کنند تا حس کلی کار! همچنین UI در جهت به انجام رسیدن اهداف UX انجام میشود. به عنوان مثال یک طراح UI تصمیم میگیرد تا در کناره صفحه یا بالای صفحه یک اسلایدری را قرار دهد و یا دکمه ای را برای انجام و سفارش خرید روی صفحه قرار دهد. استایل دهی به صفحه نیز از وظایف یک طراح UI میباشد.

 

UX چه مفهومی دارد؟

UX به احساس کاربر نسبت به هرآنچه که از سایت دریافت میکند گفته میشود. تجربیاتی که از یک محصول خاص و یا جامعیت وبسایت به دست می آورد و شامل جنبه های مختلف علمی، آموزشی و… میشود. در UX هدف طراح چیزی فراتر از زیباسازی ظاهر سایت و اموری از این قبیل است ، بلکه کار اصلی خشنود کردن احساس کاربر نسبت به حضورش در وبسایت و کسب اططلاعات مورد نیازش به بهترین شکل است.به طور کلی میتوان گفت که کاربر باید یک ارتباط خوب و سازگار را با وبسایت برقرار نماید.

مارک زاکربرگ خالق فیس بوک طراحان سایت خود را در نزدیک ترین فاصله به خود قرار داده بود تا همواره از نزدیک شاهد کار آن ها باشد. با اینکه کار طراحان UX در ظاهر نمایان نمیشود (برعکس UI) اما کار آن ها یکی از تاثیر گذار ترین مواردی است که میتواند یک سایت را مطرح کند.

 

 

ux و ui

 

مقایسه UI و UX

 

اگر در انتهای مطلب بخواهیم به شکل خلاصه تفاوت این دو را بیان کنیم، میتوانیم بگویم که UI تمام چیزهای ظاهری در صفحه همچون تصاویر،دکمه ها،اسلایدر،رنگ ها،ویدیوها و… میباشد. اما وسعت کاری UX چیزی بسیار فراتر از UI بوده و به احساس کاربر هنگام حضور در سایت شما و تجربه ای که از این حضور داشته است گفته میشود.UX هیچگاه به چشم کاربر نیامده و در پشت یک سایت اعمال میشود.

 

 

 


 

جلسه بعدی

جلسه قبلی

 

 

تیم زومکت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X