حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

09211744808 alikazemi.tehran@gmail.com  

آموزش سئو | بک لینک

بک لینک

آموزش سئو جلسه ششم

 

آموزش سئو | بک لینک

 

جلسه ششم

 

در این جلسه قصد داریم شما را با مقوله بسیار مهم بک لینک و همچنین تفاوت لینک های داخلی و خارجی آشنا کنیم. در این جلسه پاسخ روشنی به سوالات –بک لینک چیست؟ چگونه میتوان بک لینک ساخت؟ بک لینک داخلی و خارجی چیست و چه تفاوتی دارند؟-خواهیم داد.

 

بک لینک

 

بک لینک چیست و چگونه میتوان ساخت؟

 

بک لینک در واقع همان وصل شدن ۲ سایت به یکدیگر و دریافت لینک از یک سایت به سایت دیگر است. بدین شکل که مثلا سایت A در محتوای مطلب خود آدرس سایت شما را روی یک کلمه کلیدی یا مرتبط لینک میکند و همین یعنی دریافت بک لینک ! که تاثیر بسزایی در سئو و رتبه جهانی شما میان دیگر سایت ها دارد. سوال مهم دیگر این است: چگونه بک لینک های بیشتری داشته باشیم؟

پاسخ به این پرسش این است که هرچه شما محتوای بهتر و با ارزش تری تولید کنید و مطالب سایت شما از دید دیگران اهمیت بالایی داشته باشد به طبع بک لینک های شما نیز بیشتر خواهد شد. در کنار این سایت هایی نیز وجود دارند که میتوانید از آن ها بک لینک خریداری کنید هرچند این امر زیاد سفارش نشده اما به نوبه خود تاثیر مثبتی در سئو سایت میگزارد.

 

نکات مهم پیرامون بک لینک ها

  • هرچه تعداد بک لینک های شما بیشتر باشد ارزش بیشتری نسبت به سایت های دیگر پیدا خواهید کرد.توجه داشته باشید که دریافت بک لینک از سایت های با رتبه پایین و ارزش زیاد خیلی مفید تر است از خرید بک لینک و یا دریافت بک لینک رایگان !
  • دریافت بک لینک از سایت های مرتبط با سایت شما تاثیر بهتری در سئو میگزارد.
  • دریافت بک لینک داخل محتوا از لینک شدن در فهرست یا بخش ابزارک ها مفید تر است.
  • حتما سعی کتید بک لینک های dofollow کسب کنید تا nofollow!بک لینک های nofollow بیشتر برای این مفید هستند که ترافیک سایت شما را افزایش دهد تا بهبود سئو. اما لینک های dofollow ارزش بسیار زیادی در سئو سایت دارند.
  • گاها ارزش دریافت بک لینک خارجی بهتر است از بک لینک های داخلی سایت.

 

 

 لینک داخلی و خارجی و تفاوت آن ها

 

لینک داخلی یعنی همان لینک کردن محتوای داخل همان دامنه (داخل یک سایت با دامنه A کلمه ای را لینک کنیم که آدرسش به همان صفحات دامنه A اشاره میکند)

لینک خارجی یعنی لینک هایی که به دامنه ای غیر از دامنه سایت خود اشاره میکند (ارجاع از سایت Aبه سایت های دیگر)

 

لینک داخلی و خارجی

 

 

باید توجه داشته باشید که لینک های داخلی و خارجی هردو تاثیر مثببتی بر سئو سایت میگذارند. اما نکاتی نیز هست که در پایین به آن اشاره میکنیم:

 

  • لینک خارجی دیده شدن سایت شما را بیشتر میکند.یعنی از جهتی که سایت شما در دیگر سایت ها لینک شده همین باعث میشود تا کاربران جدیدی وارد سایت شما شوند و باعث بیشتر دیده شدن سایتتان میشود.باید توجه داشته باشید که بک لینک گرفتن از سایت های خارجی با ارزش میتواند خیلی مفید تر از دریافت بک لینک از سایت های ضعیف با رتبه بالا باشد. همچنین دریافت بک لینک از شبکه های اجتماعی سایت خودتان نیز یک بک لینک خارجی به حساب می اید و کمک شایانی به سئو سایت میکند.
  • لینک های داخلی میتواند سایت شما را به گوگل بهتر بشناساند.یعنی اگر ربات های گوگل به سایت شما بیایند بک لینک های داخلی را دنبال میکنند تا ارتباط صفحات باهم را تشخیص دهند و همین یعنی دیده شدن سایت شما و ایجاد ارتباط میان صفحات مختلف سایتتان که میتواتد بسیار مفید باشد.

 

 

لینک های شکسته: حتما نسبت به تعمیر یا پاک کردن لینک های شکسته یا همان لینک های از کار افتاده و ناموجود اقدام کنید تا از ضررات آن در سئو سایتتان آسیب ندیده اید! لینک های شکسته تاثیر منفی در سئو سایت شما میگذارند و میتواند موجب کاهش ترافیک و ورودی سایت ما شود.

 

 

 

 


 

جلسه بعدی

جلسه قبلی

تیم زومکت

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/zoomketc/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/includes/mweb_core/mweb_query.php on line 132
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X